מיסוי בפרישה וכיצד ניתן להוזיל את תקרת המס?

אנו לא מסתפקים בהעברת הידע

אנו דורשים מעצמינו להפוך אותו לכלי

מיסוי בפרישה וכיצד ניתן להוזיל את תקרת המס?

במדינת ישראל קיים מיסוי בפרישה, זאת על פי תקנות המס. אולם, בשל ההטבות אותן המדינה מעניקה, בהחלט ניתן להוריד את רף המס. במכללת עדיף, אחת המובילות בתחומה, הסטודנטים ילמדו את כל הקשור לתחום הביטוח והפיננסים, כאשר המטרה היא להעניק ללקוחות את השירות הטוב והמועיל ביותר. המכללה חרטה על דגלה את דגל המצוינות בתחום הביטוח.

בעת פרישה, האם יש צורך לשלם מס?

מיסוי בפרישה
בהחלט כן, בזמן שמגיע העת לפרוש מהעבודה, חל על הקצבה אותה מקבל הגמלאי, מיסוי בפרישה. אולם, ולמרות זאת, מדינת ישראל מיטיבה עם הגמלאים בכל הקשור לתחום המס, וכך התשלומים פוחתים. ישנם שינויים תדירים בתחום המיסוי מידי שנה. המס תלוי בכמה פרמטרים עיקריים: מועד פתיחת הקופה הפנסיונית ומספר שנות החיסכון. כמו כן, ישנה התייחסות לקופת החיסכון, ומה היה סוגה. המיסוי גם קשור לסטאטוס הגמלאי, האם הוא היה עצמאי או שכיר? ומהו גילו בזמן שהוא מעוניין לממש את הכספים אותם צבר.

מהן ההטבות בתחום?


אמנם, מיסוי בפרישה קיים על פי תקנות המס, אולם ישנן גם הקלות. כל גמלאי זוכה למה שמכונה - קצבה מזכה, משמע, גובה הקצבה משתנה כל שנה, לעיתים הפטור המשוער נושק ל50%, אולם אין מדובר בפטור עקבי, חלים בו שינויים, משמע בהחלט קיימת הכנסה שהינה פטורה ממס. והיה ואדם הוציא את כספי הפיצוי כבר בעבר, או בעת שהוא פורש מעבודתו, ההטבות המוצעות יצטמצמו. ישנם קריטריונים מסוימים, על פיהם קובעים את ההטבה ומידי שנה הפטור על המס עולה.

הטבות נוספות


כאמור, המיסוי על פרישה טומן בחובו הטבות שונות. ישנה קצבה נוספת המכונה - קצבה מוכרת, היא תקפה לאנשים שחצו זה לא מכבר את גיל 60. בזמן שאדם פורש מעבודתו, הוא פטור ממס, בתנאי שבעת ההפקדה של הכספים, הוא לא היה זכאי לכל הטבה. מן הרגע שאדם הופך להיות גמלאי, הוא זכאי לקבל הטבות מס הדומות במהותן להטבות אותן קיבל בזמן שעזב את מקום עבודתו, או שהחליף מקום עבודה.

שאלות שכל גמלאי חייב לשאול את עצמו


גמלאים רבים אינם בקיאים בתחום מיסוי בפרישה, ולכן כה חשוב להיעזר בשירותיו של איש מקצוע, על מנת לזכות במקסימום ההטבות הניתנות על פי התקנות והחוקים. אולם, חשוב שהגמלאי יבדוק כמה מס הוא ישלם בעבור מענק הפרישה ובעבור הפיצויים להם הוא זכאי. יש גם לבדוק את עלות המס אותו משלמים בעבור הפנסיה. כמו כן, חשוב לברר באיזו דרך ניתן להפחית את המס, או האם ישנה אפשרות לעשות שימוש בכספים שנצברו בקופת הגמל על מנת לקבל אותה, ואם כן, האם קיימת אפשרות להפחית את המס, וישנן עוד שאלות רלוונטיות אחרות. כמובן, שמדובר בנושא סבוך, ולכן כה חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע ולתכנן את הפרישה בצורה מושכלת.

 

מועדי קורסים ובחינות
למידע והרשמה

טופס יצירת קשר

אנא מלאו הפרטים ונשמח לסייע לכם

שליחה >

או חייגו:

073-7966655

x