מה זה ביטוח פנסיוני ובשביל מה זה טוב

אנו לא מסתפקים בהעברת הידע

אנו דורשים מעצמינו להפוך אותו לכלי

מה זה ביטוח פנסיוני ובשביל מה זה טוב

ביטוח פנסיוני הוא הסדר כלכלי שנועד להבטחת שמירה על הכנסה כלכלית מינימלית ורמת בטחון כלכלי מינימלי גם לאחר הפרישה מן העבודה. אבטחת התשלום הפנסיוני הכרחית וחיונית בכדי לאפשר קיום כלכלי גם לאחר היציאה לפנסיה, בעיקר לנוכח המציאות הכלכלית העגומה והשברירית המתגלה בעולם בשנים האחרונות.

 

מה המדינה עושה בשבילך

רמת הביטחון הכלכלי והסוציאלי המובטחת על ידי המדינה כיום אינה מספקת לדבר, ואותם קשישים הנאלצים להתקיים על גמלת הפנסיה שלהם ועל השלמת הכנסה מהביטוח הלאומי בלבד, חיים בעוני מחפיר ובתנאי מחסור חמורים. כל ההסדרים הפנסיונים השונים מיועדים להבטחת יכולת הקיום והמחיה לא רק לאחר הפרישה, אלא משמשים גם במקרים של נכות ואובדן כושר השתכרות, וכן כביטוח חיים.

  סוכן פנסיוני

הרכבת הפנסיה

גובה ההכנסה בגיל הפנסיה ייקבע על פי שלושה קריטריונים:
1. קצבת הזקנה המינימלית המשולמת על ידי המוסד לביטוח לאומי. במידת הצורך משלם הביטוח הלאומי גם השלמת הכנסה, אך, כאמור, הסתכמות על הכנסה זו בלבד דנה את האדם לחיי עוני.
2. ביטוח פנסיוני כלשהו (הכנסות מקרנות פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל ועוד).
3. חסכונות פרטיים, הכנסות מנכסים שונים וכו'.

ביטוח מנהלים

הביטוח הפנסיוני הוא הסדר פנסיוני מסוים המיועד לשכירים ולמנהלים, וידוע גם כ"ביטוח מנהלים". ביטוח זה מבטיח, כאמור, שמירה על רמת חיים מסוימת גם לאחר הפרישה. הכספים הנצברים לזכות המבוטח יכולים להיות משולמים בעת הפרישה כסכום חד פעמי או כקצבה חודשית קבועה למשך שארית החיים. ביטוח המנהלים מוסדר, בדרך כלל, על ידי מקום העבודה, והוא נפוץ בקרב שכירים בחברות פרטיות ועובדים בכירים, אך בשנים האחרונות ניתן לראות עצמאים רבים שביטחו את עצמם בביטוח פנסיוני מקיף, מתוך הבנת חשיבות הנושא.

להכיר את הפנסיה שלך

מכללת עדיף מכשירה יועצי פנסיה מקצועיים במקצועות השונים, ועורכת קורסים כלליים לקהל הרחב בנושאי קרנות פנסיה, ביטוח פנסיוני ועוד. במכללת עדיף מאמינים כי השכלה כלכלית בכלל, והשכלה בתחום הפנסיה בפרט, היא הכרחית עבור כל אזרחי המדינה בכדי להבטיח את רמת החיים שלהם לאורך זמן ובכדי לשפר את ההתנהלות הכלכלית הכללית במדינת ישראל, החל מרמת הפרט ועד לרמת הממשלה.

מועדי קורסים ובחינות
למידע והרשמה

טופס יצירת קשר

אנא מלאו הפרטים ונשמח לסייע לכם

שליחה >

או חייגו:

073-7966655

x